WOJAN PAWŁOWICE
MISTRZ ŚLĄSKA 2012,2013,2014 EYBL 2014/2016

AKTUALNOŚCI




Chciałbym wszystkim podziękować którzy pomagali
w organizacji w/w turnieju:
Państwu :
Januszewicz
Grabarczyk
Grabskim
Przybyło
Ani Palczewskiej
Leokadi Pietrzak
Monice Aleksandrowicz
Arkowi Żmijakowi
oraz rodzicom z ŻAK ŻORY za przepyszne ciasta:-)
Zawsze można na was liczyć
jeszcze raz
DZIĘKUJE

TURNIEJ INNY NIŻ WSZYSTKIE
POLISH YOUTH HOOP HEROES rocz.2001-Turniej Pawłowice 1-3.IV.2016

Klasyfikacja końcowa:
1.WKS ŚLĄSK WROCŁAW
2.ŻAK ŻORY 2001 r
3.WKK WROCŁAW
4.UKS KASPROWICZANKA OSTRÓW WIELKOPOLSKI
5.MOSM BYTOM
6.ŻAK ŻORY 2000 r

 

Turniej odbył się dzięki pomocy:

PARTNERZY:
1.GMINA PAWŁOWICE
2.GOS PAWŁOWICE
SPONSORZY
3.PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE LEK-AM Sp. z o.o. ORTON FLEX,LIGAMENTO
4.ZAKŁAD WĘDLINIARSKI PIOTR GRUNER
5.DECATHLON ŻORY
6.HOTEL KONICZYNKA PAWŁOWICE
7.AGRO-PENKALA PIELGRZYMOWICE
8.PIEKARNIA JO-MAR PAWŁOWICE MAREK KONIECZNY
9.KLUB SPORTOWY ACTIV
10.CENTRUM WYPOCZYNKU ODYS-TRESNA koło ŻYWCA
11.RODZICE ŻAK ZORY
12.RODZICE BYŁYCH ZAWODNIKÓW WOJAN PAWŁOWICE
 


W dniach 26-28 marca Kadra Polski MU-15 weźmie udział w Lions Cup we Francji. W wydarzeniu udział wezmą drużyny z Litwy, Serbii, Francji, Bośni i Hercegowiny, Anglii oraz Polski.
http://www.saintcharlesbasket.fr/accueil/accueil_club.html

SKŁADY
http://www.saintcharlesbasket.fr/lions_cup_2016/les_equipes.html





W dniach 30-31.01.2016 w Oświęcimiu w II Turnieju  o Puchar Wolności rocz.2001 występujący w barwach WKS ŚLĄSK WROCŁAW Igor Kozłowski,Mateusz Czempiel,Aleks Żmijak zdobyli
pierwsze miejsce.

 

W dniu 28.12.2015 odbył się historyczny ostatni trening klubu
UKS WOJAN PAWŁOWICE:-(

Z dniem 31.12.2015 klub
UKS WOJAN PAWŁOWICE
zostaje rozwiązany.
18.11.2010-31.12.2015

Krótkie podsumowanie naszej pięcioletniej działalności.
wszystkie linki do artykułów znajdują się w zakładce TURNIEJE

Nasze SUKCESY

2010 r-    1.TURNIEJ W STRZELCACH OPOLSKICH rocznik 2001 i mł               - I miejsce
2011 r-    2.TURNIEJ O PUCHAR DYR.MOSIR TYCHY rocznik 2001                      -I miejsce
    
           3.TURNIEJ BADEM BASKETBALL SŁOWACJA rocznik 2001               -I miejsce
                4.TURNIEJ OSTRAVA CUP rocznik 2001 i mł                                         -II miejsce
            5.TURNIEJ O PUCHAR MOSIR KNURÓW rocznik 2001                           -I miejsce
            6.TURNIEJ  I WOJAN CUP PAWŁOWICE rocznik 2001                           -I miejsce
2012 r-   7.TURNIEJ XX WIELKANOCNY WARSZAWA 2001 r                                  -I miejsce
            8.PUCHAR ŚLĄSKA SEZON 2011/2012 rocznik 2001                             -I miejsce
                9.PUCHAR ŚLĄSKA SEZON 2011/2012 rocznik 2000                             -VI miejsce
               10.TURNIEJ KATOWICE  rocznik 2002                                                       -IV miejsce
               11.TURNIEJ O PUCHAR BAŁTYKU GDAŃSK rocznik 2001                         -III miejsce
               12.TURNIEJ KRASNAL CUP WROCŁAW rocznik 2001                               -III miejsce
               13.TURNIEJ OSTRAVA CUP rocznik 2001                                                    -I miejsce
               14.TURNIEJ II WOJAN CUP PAWŁOWICE rocznik 2001                               -I miejsce
2013 r-  15.TURNIEJ II RADOM BASKET CUP  rocznik 2001                                    -V miejse
           16.PUCHAR ŚLĄSKA SEZON 2012/2013 rocznik 2001                             - I miejsce
           17.PUCHAR ŚLĄSKA SEZON 2012/2013 rocznik 2002                             -VI miejsce
           18.MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ŚLĄSK WROCŁAW rocznik 2001         -IV miejsce
           19.II KRASNAL CUP WKK WROCŁAW rocznik 2001                                –VI miejsce
           20. OSTRÓW WLKP o Puchar Prezesa OLIMPIJCZYKA                             -II miejsce
           21. III INTERMARCHE WOJAN CUP PAWŁOWICE                                          -II miejsce
2014 r - 22.IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BYDGOSZCZ CUP                                      -I miejsce
           23.PUCHAR ŚLASKA SEZON 2013/2014  rocznik 2001                            -I miejsce
           24.III RADOM BASKET CUP rocznik 2001                                                     -II miejsce
               25.IV WOJAN CUP PAWŁOWICE                                                                 -III miejsce
               26.EYBL WILNO-LITWA                                                                              -VIII miejsce
               27.I TURNIEJ O PUCHAR MARCINA GORTATA 3x3 WARSZAWA                -II miejsce
2015 r-  28.II EYBL PAWŁOWICE POLSKA                                                                -VIII miejsce
          29.PUCHAR ŚLĄSKA SEZON 2014/2015                                                     -IV miejsce
              30.V WOJAN CUP PAWŁOWICE                                                                  -IV miejsce
           31.IV EYBL RYGA-ŁOTWA                                                                         
-V miejsce

Chcemy podziękować
Trenerowi bez którego nie byłoby klubu i swoim zmysłem i ciężką pracą poprowadził chłopców do wielu sukcesów i jak ktoś napisał jest autorem wielu talentów o których być może usłyszymy w przyszłości jako wychowanków Zbigniewa Duszy(wychowanką trenera jest również
Kinga Bandyk-obecnie grająca w Ekstraklasie w Widzewie Łódź .


Kariera zawodniczki w Polsce
  • 2015/2016 - Widzew Łódź (TBLK)
  • 2014/2015 - JAS-FBG Sosnowiec (1LK C)
  • 2014/2015 - JAS-FBG Sosnowiec (1LK B)
  • 2014/2015 - Ślęza Wrocław (TBLK)
  • 2013/2014 - Ślęza Wrocław (1LK C)
  • 2013/2014 - Ślęza Wrocław (1LK B)
  • 2012/2013 - GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia (1LK D)
  • 2012/2013 - Centrum Wzgórze Gdynia (FGE)
  • 2012/2013 - GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia (1LK A)
  • 2011/2012 - GTK Wejherowo (1LK D)
  • 2011/2012 - LOTOS Gdynia (FGE)
  • 2011/2012 - GTK Wejherowo (1LK A)
Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w
kreowaniu swojej dalszej kariery sportowej,
Rodzicom dziękujemy za pięcioletnie wsparcie -zawsze można było na was liczyć,
Sponsorom za pomoc w dążeniu do celu,
Zarządowi podziękowania za wspólną owocną współpracę.
Pięć lat to historia którą tworzyliśmy wspólnie.

CIEKAWOSTKI
-Trzykrotnie byliśmy mistrzami Śląska (trzy lata bez porażki)
-Jesteśmy pierwszą drużyną z Śląska startująca w rozgrywkach EYBL
-Jesteśmy jedną z nielicznych drużyn z Śląska która w ciągu 5 lat wzięła udział 19 w turniejach w Polsce i zagranica.
-Naszych 5 zawodników wystąpiło w Kadrach Wojewódzkich
rocznik 2001 (Piotr Palczewski,Mateusz Panic,Mateusz Czempiel-woj Śląskie-5 miejsce,Igor Kozłowski-woj.dolnośląskie-1 miejsce)
rocznik 2002 (Bartosz Chodukiewicz-woj.śląskie)

-Obecnie 3 naszych zawodników reprezentuje barwy znanych klubów w Polsce:
Mateusz Czempiel WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Igor Kozłowski WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Bartosz Chodukiewicz
MKS DĄBROWA GÓRNICZA
Od 2016 r kolejny nasz zawodnik dołączy do
WKS ŚLĄSK WROCŁAW-Aleks Żmijak
-Pozostali zawodnicy idą do nowych klubów:
ŻAK ŻORY-Wicemistrz Śląska 2014/2015

Piotr Palczewski
Januszewicz Łukasz
Maksymilian Przybyło
Pietrzak Jakub
Grabarczyk Adam
MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI-Mistrz Śląska 2014/2015
Grabski Jakub

Jeden z naszych zawodników dostał 4 krotnie powołanie do Kadry Polski(Igor Kozłowski)
Jako organizator turniejów otrzymaliśmy specjalne podziękowania od komisarza EYBL.
W Polsce cieszymy się mianem jednych z najlepiej organizowanych turniejów (WOJAN CUP)
Można by tak dalej wymieniać kolejne wyróżnienia indywidualne zawodników na turniejach ale myślę że zabrakło by miejsca.
Więc patrząc na to z perspektywy 5 lat myślę że zrealizowaliśmy bardzo dużo założonych celi i nie mamy się czego wstydzić a praca wykonana na pewno niebawem przyniesie kolejne być może powołania do kadry Polski .
W historycznych kartach Śląskiej Koszykówki zostanie na pewno po nas ślad jako zespół
UKS WOJAN PAWŁOWICE (Wojownicy z Pawłowic)

W tworzeniu historii udział wzieli:
Trener :Zbigniew dusza
Zawodnicy:
1.Januszewicz Łukasz
2.Piotr Palczewski
3.Adam Grabarczyk
4.Jakub Grabski
5.Maksymilian Przybyła
6.Jakub Pietrzak
7.Aleks Żmijak
8.Mateusz Panic
9.Jakub Gąsiorek
10.Bartosz Kubieniec
11.Bartosz Chodukiewicz
12.Igor Kozłowski
13.Mateusz Czempiel
14.Jakub Ledwoń
15.Dawid Malina
16.Patryk Bednarek
17.Oliver Carbogno
18.Trystian Węgielnik
19.Dawid Jasiczek
20.Norbert Rak
21.Kajetan Kozłowski
22.Piotr Lazarek
23.Paweł Makuła
24.Krystian Markiewicz
25.Maciej Żak
26.Mikołaj Szombara
27.Hubert Pełdjak
28.Filip Pośpiech
29.Marcin Pacura
30.Gabriel Rosołowski
31.Jakub Sikora
32.Filip Orszulik
33.Arkadiusz Turek
34.Przemysław Wadas
35.Dawid Zalewski
36.Daniel Gryman
37.Alex Carbogno

Założyciele:

Pierwszy Zarząd 18.11.2010
Karina Markiewicz -Prezes
Jarosław Kozłowski-Wiceprezes
Bartosz Zalewski -Sekretarz
Adrian Carbogno-Skarbnik
Zbigniew Dusza-Trener
Administrator strony klubu: Ewa Zalewska

Drugi Zarząd: 21.11.2013
Karina Markiewicz-Prezes
Jarosław Kozłowski-Wiceprezes
Monika Aleksandrowicz-Skarbnik
Bartosz Zalewski-Sekretarz
Administrator strony klubu: Jarosław Kozłowski


Trzeci Zarząd: 09.12.2013
Jarosław Kozłowski-Prezes
Wiesław Januszewicz-Wiceprezes
Monika Aleksandrowicz-Skarbnik
Bartosz Zalewski-Sekretarz
Administrator strony klubu:Jarosław Kozłowski

  Czwarty Zarząd:10.12.2014
Jarosław Kozłowski-Prezes
Wiesław Januszewicz-Wiceprezes
Monika Aleksandrowicz-Skarbnik
Anna Palczewska-Sekretarz
Administrator strony klubu:Jarosław Kozłowski

Piąty Zarząd:11.12.2015
Jarosław Kozłowski-Prezes
Jerzy Grabski-Wiceprezes
Monika ALeksandrowicz-Skarbnik
Anna Palczewska-Sekretarz
Administrator strony klubu:Jarosław Kozłowski


I jeżeli ktoś zapytał by dziś czy
było warto poświęcić na to swój prywatny czas w ciągu pięciu lat
odpowiem:


WARTO BYŁO:-)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

























Nasze hasło:
WALCZYMY O NAJWYŻSZE CELE :-)